Diyanet’ten İzmirli Depremzedelere Manevi Destek

İzmir’de meydana gelen 6,6’lık depremin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı depremzede vatandaşlara yönelik “Manevi Destek” çalışması başlattı.

Diyanet İşleri Başkanlığı İzmir’de yaşanan 6,6 şiddetindeki depremde yaralanan, yakınlarını ve evlerini kaybeden vatandaşların yanında olmak amacıyla manevi destek ekipleriyle ziyaretler va moral motivasyon çalışmaları yürütüyor.

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren bölgeye hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Daire Başkanı Bayram Demirtaş, “Manevi Destek ekiplerimiz ve din görevlielrimiz depremden etkilenen vatandaşlarımızı ziyaret ederek acılarına ortak oluyor. Bu bağlamda depremde yaralanan, yakınlarını ve evlerini kaybeden vatandaşlarımız doğal olarak bir travma yaşıyor. Elbette bölgede devletimizin bütün kurumları hummalı bir çalışma yürütüyor. Diğer yandan oluşan travma neticesinde vatandaşlarımza manevi desteğin de sağlanması gerekiyor. Zor zamanları birlikte atlatacağız. Ekiplerimiz, hocalarımız hastanelerde olan vatandaşlarımız başta olmak üzere sığınma merkezlerinde kalan depremzede kardeşlerimizi ziyaret ederek acılarına ortak oluyor.” dedi.

   

 

 

Kaynak: Dyanet Haber

Bir cevap yazın